Rüyada Alnından Öpmek

Bir kimsenin rüyada alın görmesi, insanlar arasında rütbe ve makamının yüksek olmasına,  sözünün dinlenmesine delâlet eder. Alında görülen kırık ve saire gibi kusurlar, bunun tam zıddı ile tâbir olunur.
Rüyada alında secde izi görmek, din ve takvaya, insanlar arasında şöhrete delâlet eder.

Ibn-i Şîrîn (rh.a) demiştir ki:
“- Alın ve yüz yüksek mertebedir, çünkü secde mahallidir. Bazan da evlâda delâlet eder.”

Rüyada alında ceviz, badem, ya da ondan büyük veya küçük fazlalık görmek, erkek çocuk ile tâbir edilir.

Fihrist’e dön

Kirmani de şöyle dedi:

“- Rüyada alnının genişlediğini görmek, rızkın genişliğine ve mertebenin yüksekliğine işarettir. Alnının rengini solmuş bir halde görmek, borca girmeye delâlet eder. Yüzü üzerinde parlayan bir çizgi olduğunu görmek ise, hayır ve menfaat ve evlât ile tâbir olunur.”

Yine alın üzerinde rahmet ifade eden bir âyetin görülmesi, hayır ve şehadete delâlet eder. Azab âyeti görmek de bunun zıddı.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir:

- Alın ve yüz rüyası yedi veçhe ile tâbir olunur:

a) Câh (makam, mansıb), b) Kadr,
c) Izz,
d) Ulvî yol, e) Rızık,
f) Riyaset,
g) Cömertlik.

Rüyada alında nur ve ışık parladığmı görmek, ilim ve din ile rızıklanmaya işarettir. Alnını parlak bir halde görmek, dinî itikadının sağlam ve güzel olduğuna delâlettir.

İmam Nablûsî demiştir ki:
- Rüyada alnının demir, bakır veya taştan olduğunu görmek, polis ve şehrin idarecileri hakkında   hayırdır.  Bu  rüya,  bunların  haricindeki  insanlar  için,  halkın  nefretini kazanmalarına delâlet eder.

Bazı  kere  de  alın  görmek,  seccade  vs.  gibi  insanın  üzerinde  secde  ettiği  şeye işarettir. Rüyada alnının siyahlanmış ve dağlanmış olduğunu görmek, cimriliğe delâlet eder. Çünkü cimrileri kimse sevmez..

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
Rüyada Alnından Öpmek, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>